Hoiatus! Läbisõit 100% keritud

Rallisõitja Jaan
16:44 16.02.2023
auto24 kuulutustes kasutatakse väljendit "Läbisõidumõõdiku näit", mis ei viita tegelikult läbisõidule vaid ütleb mis numbrid odomeetril on.

Soome ja vene keeles on justkui ka sama tähendus. inglise keeles mileage viitab siiski otse läbisõidule.

japppp
17:05 16.02.2023
.
18:47 16.02.2023
huvitav, kas balticar pani uued istmed või õmbles seljatoe polstri lihtsalt kinni.
Ma
23:44 16.02.2023
Turvapadi leedust ja õmblemine eestis ei maksa tegelikult väga palju kui aus olla. Tojoodasid on kõik kohad täis.
Hmm....
08:57 17.02.2023
Kusjuures selle Toyota läbisõit on isegi MNT lehe andmetel (ülevaatus) üle 141 tuhande.
marx50
05:25 22.02.2023
Kuidas nii saab äri teha? Keegi peaks selle pettusega tegelema hakkama!
marx50
05:33 22.02.2023
Ikka tõsised ärimehed ))
Armini
09:20 22.02.2023
Piinlik jah, eriti kuna nende andmete kättesaamine on nii kergesti kättesaadav tänapäeval

Antud kuulutuse mille lisasin keritud auto kohta, tetasin huviparast ka trasmpordi ametiti, nad tel teel samal ajal minuga raakides kontrollisid ka seda autot ja kinnitasid et jah ka nende tausta uuring kinnitab kerimist, soovitasid seda autot mitte osta ja midagi muud kahjuks ei saa teha
najh
21:54 21.03.2023
https://www.auto24.ee/soidukid/3819478
Volkswagen Golf 1.4 81kW
VIN: WVWZZZAUZFP592495
Läbisõidumõõdiku näit kuulutuses 252 833 km, bensiinimootor, Rootsi taust.

Rootslane ütleb, et 2020 aasta lõpus oli läbisõit 512 000 km.
Auto siis bensiin/CNG, ametlik takso.
https://www.car.info/en-se/vin/S/WVWZZZAUZFP592495



Marko
22:07 21.03.2023
Kusjuures need rootsi taksod on tihtipeale end õigustanud, vähemalt on pidevalt hoolt saanud, seal teisiti ei saa ja mentaliteet on ka teine. Endal ei ole, aga tutvusringkonnas paar tükki on/oli.
Ma ei õigusta kerimist, aga pilt, mida vaadata, on teinekord suurem.

PS tean ka ühte kohalikku taksot, mis käis väga ammustel aegadel tihti minu juures korralises. Ma pole paremas korras autot või korralikumat omanikku ei enne ega hiljem kohanud. Järjekordselt õlikleepsu jaoks odonäitu vaadates tekkis küsimus - mis 180 000, peaks olema ju 380 000? Omanik selgitas, et ta peab auto uuema vastu vahetama ja eestlane lihtsalt ei usu, et see auto võib korras olla, sundseis.

Muudetud 21.03.23 22:16

najh
22:35 21.03.2023
Täiesti nõus nende taksode osas. Mul ei ole probleemi osta korraliku hooldusajalooga, kuid suure läbisõiduga autot. Hetkel olengi auto otsingul ja annan endale aru, et need autod mida vaatan, on suure läbisõiduga. Aga hooldusajalugu on kahjuks väga vähestel...viisakalt öeldes
...............
06:48 22.03.2023
Välismaa takso on üldiselt oluliselt paremas tehnilises korras kui meil erakätes olevad autod. Eestlane veeretab ju senti ja lükkab kõike edasi. Enamus rahva jaoks on auto katki siis kui temaga reaalselt majaeest enam minema ei saa.
Takso ülevaatus on samuti välismaal midagi muud. Tean inimest kes ostabki endale isiklikuks kasutamiseks taksosi, sest viimased 5 masinat on olnud täiesti murevabad ja õige läbisõiduga 400-500k.
.
08:06 22.03.2023
miks taksojuhid need väga korralikud autod maha müüvad, miks nad ise edasi ei sõida? või miks rootslased ise neid väga korralikke taksosid ei osta?
Eelmisele
09:54 22.03.2023
Sellepärast, et plokikaaned on läbi ja meeletu õlikulu, eriti cng puhul.
vanames
12:56 22.03.2023
Üks targem kui teine. Maha müüakse sellepärast et normaalses taksofirmas tohib auto olla max 10 aastat vana. Mõnes kohas isegi vähem. Tallinna taksopargis max 10 aastat. Sõber tõõtab seal FIE na juba 20 aastat ja nüüd juba 3 masin. Vana tulebki kohe maha müüa et uue jaoks sissemakse saada. Nii lihtne ongi.
Eelmisele
22:33 22.03.2023
Ja eesti taksistid teevad vastavalt vajadusele autod korda? Vaevalt, kui ei usu võin näiteid kirjutada aga kardan, et server keeb üle.
Marko
22:56 22.03.2023
Praegune jutulõim tõukus pool miljonit läbinud ROOTSI taksost. Minutoodud kohaliku pedandi näide ei puutu tegelikult väga sellesse, oli pigem erandlik tol ajal.
96
23:29 24.03.2023
Täitsa koomiline lugeda kuulutustes neid Rootsi, Soome, Saksa taksode läbisõiduks peetavaid numbreid. Need on müügihetkeks sobilikuks (müüja arvates) "sätitud" spido-, või odomeetri näidud (nagu tähenärijad soovivad), mis on nähtavad näidikul ,ka ei ole kuulutuses kirjas läbisõit vaid (väga sobivalt) läbisõidumõõdiku näit. Tegelikult ei vastuta kuulutuse sisu eest keegi, kuigi peaks.
Olles ise Soomes taksot sõitnud, siis meie "tagasihoidlik" sõit oli miinimum 300 km./ vahetus x 2 vahetust=600km./ööpäev x 30 päeva=18000/kuu x 12kuud=216000/aasta.
Ca.kolme aasta vanustel autodel oli 600000+ "kellal" ja nüüd neid "roimasid" müüakse meie ullikestele (10 aastat hiljem) 200000 näiduga. Kui loll peab olema??
Rallisõitja Jaan
10:39 25.03.2023
kogu see läbisõidu näidiku järgne auto ostuotsuste tegemine on jabur. see 3 aastat vana 500-600k sõitnud endine takso sõidab tavakasutuses vabalt veel mitu aastat ja miski 100-150k otsa. kui keegi näeb muidu korralikku autot ja siis selgub, et läbisõit on 400k , siis pannakse ju jooksu kohe ja võetakse kõrvalt mitte nii korralik, aga millel on 200k odol peal :)
anzpoiss
12:01 25.03.2023
ma leian, et ei pea pelgama neid 600k ls autosi. Lihtsalt hind peab olema sel juhul turuhinnast soodsam. Meil on lihtsalt kombeks vassida ja petta, et maksimaalselt 200k kellal ja küsin turukeskmist ja võin öelda, et olen ettevõtja.
jee.kim
12:30 25.03.2023
Ma arvan, et enamus ei teagi, et nende auto on 600 000 sõitnud :D
.
13:05 25.03.2023
ehk rallisõitja ja anz pajatavad, mitu sellist autot nad ise on ostnud ja 100K veel otsa sõitnud või uuest peast poole millini ära sõitnud ja ainult õlivahetustega piirdunud.
Rallisõitja Jaan
14:02 25.03.2023
nagu siin juba mainiti, siis enamus ei teagi, et nende auto tegelik läbisõit on palju suurem. Kõige mõistlikum on rääkida taksojuhtudega ja uurida, mis probleemid millistel mudelitel mingi läbisõidu juures tekivad. Ka meil Tallinnas lasevad taksod, kui on kaks juhti peal, siis aastas 100-150k km peale.
.
15:31 25.03.2023
see 3 aastat vana 500-600k sõitnud endine takso sõidab tavakasutuses vabalt veel mitu aastat ja miski 100-150k otsa.

kordame: rallimees pajatab nüüd isiklikest kogemustest antud teemal. mingeid linnalegende ja rahvapärimusi pole vaja.
passati omanik
15:46 25.03.2023
https://www.auto24.ee/soidukid/3836817 aastal 2014 majanduslikus mõttes hävinenud sõiduk ja läbisõitu on ka krutitud. aastal 2011 oli läbisõiduks mnt ameti lehel 154300km.
anzpoiss
17:37 25.03.2023
Punktile täpsustuseks. Minu point (.) oli see, et kui turuhind on konkreetsel mudelil nt 20k siis see 600k sõit auto maksab maksimaalselt 10k. Siis võib leida nendele autodele ka ostjad. Senikaua, kui müüakse meil ainult 200k ls autosi ei muutu mitte midagi. Ärimehed müüavad ja totukesed ostavad ja siis hädaldavad ja vanker käib edasi. Õlivahetuse jutud on sinisilmsetele. Autot tuleb hooldada ja remontida juba varem kui 100k peal. Pigem võiks juba mõttemaailm muutuda - ostan ja oman ning hooldan senikaua kuni on veel mõistlik. Peale seda sõidad kaalule või jätad põllu peale, et laps saaks sõitmist harjutada heinamaa peal.
.
18:58 25.03.2023
hind on üks teema, aga väitsid, et "ma leian, et ei pea pelgama neid 600k ls autosi."
on isiklikke kogemusi?
hotei
16:13 04.04.2023
Selleks, et avalikus ruumis selliseid postitusi jagada, olge kindel, et nii on, muidu on risk tsiviilkorras kohtu ette sattuda. CarVerticalis 2 aastat tagasi selliseid andmeid ei olnud, miks nad nüüd on tekkinud, on omaette teema ja kust kohast Leedust päritoluga CarVertical selliseid andmeid võtab? Näiteks, autoDNA-s pilt on natuke teine, aga ikka parimat teile.


hotei
23:35 04.04.2023
Kas ei tundu eluliselt mitte usutavaks, et CarVerticalis puuduvad andmed auto kohta 3 a 2 k, ehk siis ajavahemikus 06.2017 - 08.2020.a. Kas sel ajal auto ei pidanud hooldusest kordagi käima või tehnoülevaatus oli tegemata?
https://www.auto24.ee/soidukid/3837835

Muudetud 04.04.23 23:37

lumehelbeke liuglemas
23:44 04.04.2023
kõik programmid saksa autode kohta on lollidel raha ära võtmiseks
hotei
23:47 04.04.2023
just, just, olen 100% nüus
maaks
09:08 05.04.2023
Esmaregistreerimine 01/2017 - uuena registreeritud autol alles 3. aasta esimene TÜV, seega saab olla loogiline selgitus.
Hoolduseid saab teha kohtades kus andmeid internetti ei riputata ...
Kui kahtled, siis vali mõni muu sõiduk!
lumehelbeke liuglemas
09:26 05.04.2023
maaks - päritolu riik Saksamaa = null inffi väljapoole, isegi meie endine ark ei saa sealt inffi, ainult margiesindused kellel on ülemaailme andmebaas, vag näiteks, volvol jälle ei ole
Lumehelbekesele
19:22 05.04.2023
Oma viimast Saksast pärit autot MNTameti esinduses arvele võttes teenindaja just naeratas et viimasel Saksa ülevaatusel oli läbisõit paar tuhat kilomeetrit vähem olnud (pool aastat Saksa ülevaatust kandus siia riiki üle ka)
lumehelbeke liuglemas
19:26 05.04.2023
et ei tunduksid jutupaunikuna, pane number siia
63amg
08:45 06.04.2023
kas ise tõid saksast,või toodi
Raigo84
07:31 16.04.2023
Mul on kogemusi, 700k sõitnud e klass. Sõitis ja sõidab siiani nagu uus auto. 500+ tkm sõitnud ford sõitis samuti. Auto seiskord sõltub hooldamisest ja kasutajast mitte läbisõidust. Reaalselt mõni 200k sõitnud auto on hullem kui 3x suurema läbisõiduga :)
.
08:13 16.04.2023
kas sõitsid ise nullist alates need 500 või 700 läbi?
Rallisõitja Jaan
09:14 16.04.2023
@.
Mine kuskile autoesindusse tööle või hangi mõni tuttav, kes töötab. Saad teada, 500k või 700k läbisõit ei ole ulme. Ja selles veendumiseks ei pea ise ühe autoga 700k maha sõitma. Kuna Eestis tihti autode hooldusajalugu esinduses katkeb peale liisinguperioodi lõppu, siis esinduses saad ligi ka sama automargi servise ajaloole teistes riikides.
.
09:42 16.04.2023
äkki astud sinna, kuhu sind juba saadetud on? selliseid läbisõite võib iga auto saavutada, määrajaks vaid see, millise rahakuluga see seotud on- ehk mõnel juba kolmas mootor peal. eile just vaatasin ühe oma kunagi maha müüdud risu hetkeseisu mnt ajaloo lehelt ja minu käest lahkus ta 205K läbisõiduga (alustasin 184 pealt), nüüd ees 310+ ja mina sain ta tookord teadmata ajalooga ja "otse saksast", kulutasin mootori remondile 800 raha, sest õgis õli nagu meeletu, müüsin 2a pärast taaskord poolvigasena maha (mootori jama, ei uurinudki viga välja), sest rohkem ei olnud huvi sinna raha matta, aga kuna auto siiani sõidus, siis pidi järgmine omanik sinna taas raha kulutama. seega hetkel ees olev 310+ on ilmselt tugevasti alahinnatud, sest väga suure tõenäosusega jõudis ta saksast siia juba selle 300+ näiduga ja siin veel üle 100K juurde sõitnud, seega võib vabalt olla 500K, aga vähemalt eestis on see ls tekitanud piisavalt rahalist kulu.
Rallisõitja Jaan
10:58 16.04.2023
sellepärast ma soovitangi teenindusse tööle minna, kuna hooldusajaloost saad teada, mida on remonditud.

ja ma ei soovita autoga üldse sõite, kui remondi ja hoolduse alla raha panna ei raatsi.
.
14:47 16.04.2023
püüa aru saada minu jutu mõttest- asi ei ole selles, kas mõni auto saavutab enne lammutamisele minekut 500 või 700K suuruse läbisõidu, vaid selles, kui väheste kuludega see saavutatakse. kui selleni jõuab puhtalt korraliste hoolduste toel, siis tegu igati hea autoga nii mootori kui muu mudru poolest, kui selle aja jooksul on aga mitu korda mootorit remonditud või vahetatud ja muid hädasid pidevalt praavitatud, siis pole taoline läbisõit mingi kvaliteedinäitaja- tavaline käru, mida omanikud sageda remondi abil hinges hoiavad.
Deus
10:52 24.05.2023
OKSJON Mercedes-Benz S 500 5.0 225kW - ES Autod OÜ

EMG609
WDB2201751A027941

https://www.auto24.ee/soidukid/3877169

Petisekamp!

Soome ARK annab vastuseks 230k mitte 30k!!!

Enne üritati osta.ee's seda käru maha ärida kui küünileidu.

Muudetud 24.05.23 10:53

toyots
20:04 24.05.2023
Salongi kärgi pakuks 330000km läbisõitu
Revalis
09:46 25.05.2023
Aju peaks ikka päris kohvi olema või lausa purupurjus, et uskuda seda 30k. Pakuks nii puusalt, et 3mil oleks reaalsem sellele.
merlyslaan
09:11 31.05.2023
Palun targematelt infot Hollandi autode ajaloo ja läbisõidu kohta. Carvertical ei näita ning kõik transpordiameti lingid ei tööta. Milliselt leheküljelt Hollandi autode läbisõitu kontrollida?
maaks
09:21 31.05.2023
merlyslaan
09:32 31.05.2023
Tänud, täitsa aitas ja läbisõit ilusti näha :)

Ega ilmselt mõnda tasuta saiti oleks tänapäeval juba palju loota? :)
alotintse
13:27 28.06.2023
Hoiatus! Müügis on Volvo V70 reg.nr 485LFL, VIN YV1BW40LDG1353279. Endine Rootsi takso. Rootsis märgitud 2019 aastal läbisõiduks 397 tkm, täna on auto müügis auto24.ee-s läbisõiduga 213 tkm.
https://www.auto24.ee/soidukid/3877562
V1ktor
12:21 21.07.2023
025MPJ
TMBAA7NP7G7022935

Auto oli müügis läbisõiduga 248 500km
19.07.2023 sattus edasimüüja kätte, kes keris läbisõitu (-70 000km) ja järgmisel päeval läbis tehnoülevaatust.

https://www.auto24.ee/soidukid/3907572
V1ktor
12:46 21.07.2023
.
13:04 21.07.2023
Ja isegi automaksu on see huiar enne seaduse jõustumist juba välja arvutanud.
V1ktor
18:16 21.07.2023
250Kilogrammi
13:02 23.07.2023
Aga nagu näha, siis vag sõidab 250K ilma kerimata muretult.
Kerides laseb veel 100K ilmselt probleemideta veel otsa.

Ja siit nüüd noot, et vag ei kesta ...
Ega saksast toodud ja esiti türklase ning hiljem meie huiari keritud 197K ei kestagi ning tuleb nutt ning hala.
See saksa 197 on reaalsuses selline 597 no ja ilmselgelt on vaja sinna juba ka veidi rohkem panustada.
Künter Juudas
14:18 23.07.2023
Sakslane sõidab km blokker vahel ütleme 200 000 aga näidikul ilutseb ala 40 000 ja müüb edasi hea hinnaga või annab sissemaksuks uue vastu. Ostab näiteks Türklane ja temal blokkeri jaoks raha pole sõidab ausalt nagu õige mees kunagi 300 000. Hakkab autot müüma kerib maha 185 000 peale ja saab hea kopika. Tuleb eestlane kontrollib ajalugu kõik tip-top ning ostab ära ja kiitleb naabrile sain hea auto ausa läbisõiduga.
Läbisõidu taga ajamine on väga koomiline juba.
.
14:50 23.07.2023
Mitte keegi ei tea mis selle 250 jooksul kapoti all on tehtud, seega ei ole mõtet targutada, et kestab. Ehk ongi siiani kestnud, aga uus omanik võib saada selle kestmise viimase pära ja peagi hakkab mootorit ringi lappima, sest õli kulub rohkem kui bensiini. Inimesed ei müü ilmaasjata oma autosid huiaritele- nad ei uuri su käest igasugu pisiasju ja kui auto sile ja veel normaalselt sõidab, antakse see kiirmüügihind pihku ning hakatakse lolli otsima, kellele risu pähe määrida.
OnuValdek
21:01 23.07.2023
Läbisõidu järgi ostetaksegi autosid. Alla 200 tuhande sõitnud vag on veel suht hea ja vastupidav ning sõidab järgmised 100 tuhat või 10 aastat suht muretult. Aga kui osta 400 või 500 sõitnud auto siis see on juba kulunud ja tahab suuremaid remonte ka saada. Ja palju keritud auto ostmine on veel täielik pange astumine. Osta tasub ainult väikse läbisõiduga ja kerimata autosid. vähe sõitnud auto on vähem kulunud auto kui suure läbisõiduga auto ja vähe sõitnud autol on ikkagi veel kasutusressurssi!
OnuValdek
22:42 23.07.2023
Seda juttu, et läbisõit ei ole oluline räägivad tavaliselt autokauged inimesed ja sellised kes üritavad müüa 400 tuhat sõitnud autot väites, et see sama hea kui 200 tuhat sõitnud auto. Noh ja mõni lihtsameelne jääb ehk uskuma ka seda muinasjuttu.
100%keritud
18:32 25.07.2023
Ja viimase kommentaari kohta selline juhuslik näide:
258LMB
VOLVO V70
VIN: YV1SW714172634146

Hollandis 31.08.2020 ja 365850km
Eestis registeerimisel 26.03.2021 ja 197323km.

Liisingus ilmselt nüüd, sisuliselt pool elu pandud elama varjuna.
Ei viitsi arvutada kui palju ostuhetkel hollandis võis kellal olla.
Eestis müügil täpselt 197K nagu turg nõuab. Loodan, et heauskne ostja on kaubaga kursis, aga ilmselt mitte, sest ls on hakanud elama oma elu vastavalt transpordiametile. Kahju.
kiivi
20:39 25.07.2023
Audi A6 Avant, mis on saanud uue reg nr ja koos sellega ka väiksema läbisõidu:

VIN: WAUZZZ4GXCN154003

Esialgne kuulutus, läbisõit 320000
https://www.auto24.ee/soidukid/3891368

Uus reg nr, uus omanik, uus läbisõit, uus kuulutus:
https://www.auto24.ee/3908061
Kerija ivann
12:02 28.07.2023
Ju siis ei kannatanud rohkem kerida kui 320 pealt 291 peale. Väga mõistlik on see 29k kerimine.
Arvi kuus
17:33 28.07.2023
Sellel läks spidoblokk vahetusse kunagi mäletan jauramine oli sellega ei pandud number õigeks. Mondeodel see display nõrk koht.
Td
13:00 30.07.2023
Ega normaalsed müüjad teegi oma fotosid mingite losside ja hoonete taustal. Need hui..juba kaugelt näha.
passati omanik
19:16 03.08.2023
https://www.auto24.ee/soidukid/3914330 detsembris 2010 oli sellel läbisõit 702579 km. nüüd 330000.
maaks
08:53 04.08.2023
Tuleb välja et see Škoda on väga kõva auto! Eestis pea-aegu 0,9 Mkm läbi sõidetud ja väljast vaadates näeb endiselt automoodi välja :-)
.
09:50 04.08.2023
Näeb välja jah. Rooste kuulubki selliste romude väljanägemise juurde. Reegel on, et fotod on alati ilusamad kui tegelikkus.
Revalis
09:51 04.08.2023
No kes see siis nii teeb? 700k+ ja seda veel Eestis - uhkusega peaks sellit numbrit kandma! Üldiselt saab enamikust 200-400k juures juba rändkarikas.
A maalt
21:45 04.08.2023
Oli selline Šooda, ostetud 2005. 85kv TDI. Audi põhja peal ja Audi mootor. just sellise mootori variandiga polnud 2 massilise hooratta hädasid. 400 000 juures läks auto uuele omanikule edasi. Suitses ja haises küll kuid ikka töötas. Mingi teema on nende soojendusradiaatoritega, mida aegajalt tuleb vahetada, lammutades kogu salongi laiali.
.
08:58 16.10.2023
Mis pagana mõte on kirjutada kuulutusse 120 000 kui mnt näitab selgelt läbisõiduks 287 532. 733bdz
https://www.auto24.ee/soidukid/3946240
maaks
13:37 16.10.2023
mulk, mulk, mulk ... :-) Arvatavasti ta "eksis" lihtsalt näidu kuulutusse sisestamisel - graafikut vaadates on 320kkm täitsa reaalne.

Muudetud 16.10.23 13:40

Onuvaldek
15:19 16.10.2023
Suht palju ongi kuulutustes valeandmeid millega meelitades üritatakse huvilisi tekitada. Aga need valeandmed ülevaatuste ja läbisõitude kohta tulevad niikuinii välja ja huvilised kaovad siis ikka nelja tuule poole. Vahel harva on head asjad ka märkimata jäetud kogemata nagu näiteks veokonksu olemasolu.
Audi A6
06:35 27.10.2023
Tegelik ls 500000 kanti. Allikas maanteeamet.
275BHM
WAUZZZ4F19N020285
https://www.auto24.ee/soidukid/3960010
Kia Stonic
19:53 27.10.2023
Justnimelt. Siin näide ühe Tartu auto kohta. Paned auto müüki. Turuhinnast kallimalt, aga läbisõidu paned väiksema. Sest siis tundub nagu hea diil olevat.

Näide Kia Stonic https://www.auto24.ee/soidukid/3836336
Kon tel 5535634
Nüüd on hinda alla lasknud, aga sellegipoolest. Auto reaalne läbisõit üle 72 000 km. Tõenäolislt vaadatud analoogsete autode läbisõitu ja hinda ning siis "balansseeriti" hind õigeks. Kusjuureks müüaks kummaline ja veider naisterahvas. Jahvatab ikui hea ikka auto on ja kuipalju lisasid ja tuulesuunajaid jne ja nii heal autol ma hinda alla ei lase jne. Noo ja siis laseb pärast kuulutuses hinda alla.
ulm
19:54 27.10.2023
ei tea kas läbisõidus võib kahelda aga inimene on endale vist päris palju uusi autosid kokku ostnud ja vanad kōik ajutiselt arvelt maha võtnud. ainuke aus põhjus on, et ostis uue auto.
https://www.auto24.ee/soidukid/3954087
https://www.auto24.ee/soidukid/3950694
maaks
09:30 30.10.2023
Et nüüd on uue auto soetamine kuidagi pettus või? @ulm
See on juba aegade algusest nii olnud, et igaüks ei saa endale uut autot lubada ja väga palju on ka neid, kes ei saa isegi II ringi autosid endale lubada, aga see ei anna põhjust kedagi petmise süüdistada!
Kalli auto (kallilt) müümine ongi aega nõudev tegevus - kui ei taha kogemata sundkindlustusega tegemist teha, siis ongi mõistlik arvelt maha võtta. Tilganäppijad hoiab kah eemal :-)
solbeer
10:11 30.10.2023
Müügi põhjus: uue auto ostmine.
Selliseid kuulutusi leidub piisavalt ja kui vahel tel.nr. googeldada, siis tuleb üsna palju vanu kuulutusi välja. Seega mõni ainult uute (peamiselt küll kasutatud) autode ostmise ja müümisega tegelebki.
Mõne arust on selline lause justkui müüki toetav, peab vist ostjas mingi erilise tunde või huvi tekitama, justkui peab jätma müüjast ausa inimese mulje. Ei tea, ei saa aru nendest müügipõhjuse kirjapanijatest, aga üldreegel on, et mida ilusam ja ülespuhutum jutt, seda enam on põhjust kahelda kauba aususes või vähemalt heas seisukorras. Elementaarne, et otsitakse lolli, kes autodest midagi ei jaga.
maaks
14:07 30.10.2023
Keritud ei ole, aga omanik ei oska arvutada - seega võib mõni huviline saada hea diili, et "teeme 2% alla ja maksan ainult 5000€" :-)
"Õlivahetusi tehti iga 10 tuhande järel "
https://www.auto24.ee/soidukid/3953841
Mina sain hoolduste vahedeks 4744-12669-15092- 14367-13648-15725-14974-11360-15345-13169-18064-15025-9909
Toyota soovitus on 1x aastas või 15kkm.
ulm
14:15 30.10.2023
maaks, jagasin sellepärast, et tundub, et ei ole kõige ausam müüja - kui vend müüb mitut Lexust korraga, siis ilmselgelt ei ole tegemist tema enda vana sõidukiga, vaid äri ongi sellele valele rajatud, et "müün kuna ostsin uue auto".
Ruotsikunn
14:15 30.10.2023
See ongi tänapärvase keskmise ärika tase: võimalikult palju valetada, autot enda nimele mitte vormistada ja otsida lolli, kes ilma proovisõiduta ostab auto ära (kuidas sa muidu läheb proovisõidule , kui auto on ajutiselt arvelt kustutatud).
Et mõne arust
14:41 30.10.2023
Autot mitte oma nimele vormistada, valetada kuulutuses jne on nö aus müüja? Et nagu iga päev, ndl või kuu ostetakse endale nn uus auto? Ja et hoiab nn tilganäppijad eemal? Tilganäppijad on sellised müüjad ja nende õigustajad paraku.
maaks
15:24 30.10.2023
Sul @ulm on "loogikas" kusagil (suur)viga sees! Et kui ma peaks oma mõlemad autod täna müüki panema, sest ostsin uued, siis olen automaatselt ebaaus müüja? Või on see ainult siis nii kui ma mõlemat Lexust müün ja VW + Audo on OK? Aga kui oleks 2 audit? :-)
2x VW ilmselgelt ok, sest sellise olukorra saab iga "rott" tekitada :-) :-)
EDIT: Kui tahta ainult uute autodega majandada, siis 7-8a ongi see aeg, kui uuelt ostetud auto ära müüd. Vanust juba parajalt, aga väärtus pole veel "pasatini" kukkunud ja üldkulud natuke paremad kui iga 5a tagant uus osta. Kui keegi nüüd 2-e 5a vanust autot peaks müüma, siis on kapo case ilmselt :-)

Muudetud 30.10.23 15:44

meeme mee to vahi aga 2020 a.
09:59 06.11.2023
Lisaks tasub alati kogu varustuse nimekiri topelt kirja panna, sest äkki ostjad ei saa esimese lugemisega aru, mis nende mädaroigas sisaldab kõike
A66 to eelmine
17:15 06.11.2023
Eriti meeldis, et on kroomitud sisemised ukselingid. Rool ja pedaalid ikka on, ei leia varustuse listist? :)
hlm
20:44 06.11.2023
Rehvid lausa tasuta saab kaasa :P On ikka diil...vea raiska treilaga koju muidu...
solbeer
09:32 13.11.2023
Huvitav selgitus seal keritud golfi vanas kuulutuses:
Suur läbisõit on tingitud rehvide kulumistesti teostamisest tuntud põhjamaade rehvitootjale. Testi käigus läbitakse 1000km päevas Eesti maanteedel järgides lubatud sõidukiirust.
Minu arust teevad rehvitootjad need testid nö laboris ära, kus saab igasugu režiime katsetada. Kes pagan ketrab iga päev ringi ümber eestimaa. Kütusekulu 5l/100km- 50l/1000km, alla kümne päeva, st 10 000km vist ei olegi mõtet sõita, seega 500l kütust niisama läbi põletada. No ja kulubki 5mm ära- mis kasu sest tootja saab kui sama tulemuse laboris ära teeb?
https://www.youtube.com/watch?v=lfBPnHHT7y0
maaks
09:50 13.11.2023
Tegemist oli äkki (salajase) rehvitestiga, kus testiti konkurendi rehvi, tootjate testid on omakasupüüdlikud reeglina :-)
PS Kuidas se auto väärtust suurendab/ vähendab kui tead, et autot kasutati "rehvide kulutamiseks" vs "Tln-Vilnius reisijate veoks"? 280kkm on 280km
Selle golfi juht (kas ka omanik?) pidi paras masohist olema igaljuhul!
Börsi kuulutus 12.2022 =280kkm, see teeb 3070km/ nädalas (toodetud 03.2021). Ilma puhkepäevadeta oleks see 440km/24h - ja kõik see 85kW diisliga (süda läheb pahaks paljast mõttest) :-) :-)
Pakun, et sellised "rehvitestid" kus kulutatakse kütust (ja rehve) on illegaalsed (kindlasti leiab mingis keskonna või õhukaitse seaduses vastava punkti).

Muudetud 13.11.23 09:51

meeme mee to solbeer ja maaks
11:39 13.11.2023
On täiesti selline asi Eestis olemas-sõidavad üldjuhul rivis mitme kaupa ja kütavad tühja niisama. Näiteks Tln-narva trassil kohtab neid tihti.
mnjah...
17:31 13.11.2023
Kuulutuses kirjas "Originaalne ning väike läbisõit!"
https://www.auto24.ee/soidukid/3968336

Taanis oli selle auto ls 10 aastat tagasi ehk aastal 2013 - 264000 km.
passati omanik
21:26 13.11.2023
Kui vaadata mnt ameti lehelt järgi siis 2013 aasta kui eestis arvele võeti siis oli näiduks 150000 km. seega oli toona eestisse tuues juba krutitud v siin enne müüki panekut krutitud. ja ma pakun et to müüja kes praegu müüb ei ole selles süüdi et talle keritud auto müügiks on toodud. a muidu to passat näeb veel oma vanuse kohta nii seest kui väljast suht kobe välja.
Ruotsikunn
23:13 15.11.2023
no näiteks siin ametlik esindus "unustas" läbisõitu märkida, kas peaks midagi kahtlustama? vüi tegemist müügitrikkiga?

https://www.auto24.ee/soidukid/3969629
952 GWZ STONIC KIA
10:24 29.11.2023
Pildid vahetatud uute vastu. Läbisõit korrigeeritud reaalsemaks ja hinda tõstetud. Hea loogika sellel müüjal. Panen suurema läbisõidu ja tõstan hinda. Vahetan pildid, et ehk jääb mulje, et vot see pole see auto ja üleüldse stonicud lähevad hästi kaubaks. Erinevate piltidega koos kõikuva hinnaga on see auto ennemgi müügis olnud. Seekord siis nii, et läbisõit suuremaks ehk reaalsemaks ja paneme hinna ka kõrgemaks. Müüja kontaktid jätkuvalt 5535634 ja auto number 952 GWZ. See pisiasi on jäänud kahe silma vahele.
Ja kus on ikka lisavarustust kuulutuses. Kui ikka kõike x 2 panna. Lisavarustus on veel kõigele lisaks kroomitud sisemised ukselingid ja talvel kaasa antavad talverehvid.
maaks
16:26 29.11.2023
Mul on sust kohe kahju, kes sa siia koguaeg neid "kia stonic uudiseid" postitad - ikka veel ei ole sul piisavalt raha, et teda endale osta :-)
Keritud A8
06:31 13.01.2024
kasteet
19:33 03.02.2024
https://www.auto24.ee/soidukid/3956765
Rootsi gaasitakso, ülevaatusel 2018 aastal 399 tuhat
YV1BW63H0E1301618
292WNZ

https://www.car.info/en-se/vin/S/YV1BW63H0E1301618
fdghfgh
13:45 05.02.2024
Kas keritud või niisama lollitamiseks vale näit kirjutatud. Viimane üv 385000. 458BPN
Aga see lause on hea: Soodushind ilusti määratud.
Mõista seda siis kuidas tahad.
https://www.auto24.ee/soidukid/4001186
uhj
07:51 06.02.2024
https://www.auto24.ee/soidukid/3979933
19.05.2023 327691 Registreerimiseelne kontroll Transpordiamet
jee.kim
10:42 06.02.2024
Mootor ju vahetatud, ilmselt uue mootori läbisõit.