Veesõidukid

Saan ma õieti aru, et

Stan
11:38 07.07.2004
praegu tohib ilma kaatrijuhilubadeta sõita kuni nelja meetrise paadiga ja kuni 25 KW mootoriga kaldast kuni 5 miili kaugusele. Või olen kuskil milleski valesti aru saanud. Ja veel, mis teha vene kummipaadiga, kui tal puudub EU kateg. regada vist enam teda ei saa, S
Kipper
00:48 09.07.2004
Vastus esimesele küsimusele:
Meresõiduohutuse seaduse § 39 lõige 5 ütleb:
Veesõiduki juhtimiseks, millel on purjepind kuni 25 m2 või mootori võimsus kuni 25 kW, ei nõuta väikelaevajuhi tunnistust, kui veesõiduk sõidab valgel ajal ja hea nähtavuse korral merel kuni 5 meremiili kaugusel kaldast ja sisevetel kuni 9 kilomeetri kaugusel kaldast, kuid mitte kaugemal alast, mis on lubatud veesõiduki dokumentatsioonis.

Ehk veesõiduki pikkus selles kontekstis reglementeeritud ei ole. Väikelaeva mõiste vaid ütleb, et väikelaev on veesõiduk kogupikkusega 2,5-24 meetrit.
Seaduse link: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=769656

Vastus teisele küsimusele:
Ei ole kindel, aga pigem ei saa regada jah. Esita sama küsimus www.vta.ee kodulehe küsimuste/vastuste rubriigis!
kummipiilu
14:53 21.07.2004
Regama kummipaati ei pea, kui sel mootorit ei kasuta.
ee
23:14 22.07.2004
kes sul seal vee peal seda luba kontrollima tuleb?
vetevana we?
Kipper
09:19 27.07.2004
Paadijuhi tunnistust võib kontrollida Piirivalve, Politsei, Keskkonnainspektsioon ja Veeteede Amet. Kui kolmele esimesele ei tohiks veesõiduk ise otseselt huvi pakkuda, siis võivad nad teoorias mitterahuldavast olukorrast Veeteede Ametile ikkagi teatada.

St piisavalt kaadrit, kellele aeg ajalt pabereid (nii juhi kui aluse) vaja siiski näidata!

PS. Keskkonnainspektsiooni huvitab teatud juhtudel ka veesõiduk - näiteks kui veekogul on keelatud oma alusega sõita kehtestatud tingimuste (piirangute) tõttu.
--*--
23:58 12.09.2006
nii minul ka nüüd üks küsimus seoses :
Veesõiduki juhtimiseks, millel on purjepind kuni 25 m2 või mootori võimsus kuni 25 kW, ei nõuta väikelaevajuhi tunnistust, kui veesõiduk sõidab valgel ajal ja hea nähtavuse korral merel kuni 5 meremiili kaugusel kaldast ja sisevetel kuni 9 kilomeetri kaugusel kaldast.

Aga kas selline veesõiduk peab olema kantud registrisse ja peab olema läbinud tehniliseülevaatuse. Minu kõrvu on vahepeal jutud levinud et sellisel veesõidukil mis kasutab 25kw mootorit ei pea üldse ühtegi paberit olema.
Äkki mõni targem mees oskab vastata
katsetaja
11:18 13.09.2006
Kõik veesõidukid, mille pikkus ületab 2,8m peavad olema registrisse kantud. Ja vajadusel peab olema ka tehtud ülevaatus(uuematel CE märgistusega paatidel seda vist ei nõuta- Ce Sert kinnitab paadi nn. kõlblikkuse)
Paberid peavad olema juba seetõttu, et kontrollida, kas 25kw mootot on antud paadile lubatud.
Väikelaevaks mingi hetk öeldi olevat vist alla 12m pikkune paat? Aga selles ei ole ma kindel. Samuti ei ole vist enam nõutav mingi 5meremiili jutt, võid sõita vabalt Soome kasvõi oma aerupaadiga, kui see omab CE märgistust.
Kontrolli kohta niipalju et seda ikka tehakse ja näiteks päästevesti puudumise eest tean juhust, kus väänas veeteedeamet 18000.-
Kipper
14:44 11.10.2006
katsetaja,
mis mõtet on ajada juttu "vist" ja "selles ei ole ma kindel" stiilis? Oleksid sa selle teema algusest peale läbi lugenud, siis oleksid ka need vist-id ära jäänud, sest üleval pool leidub link meresõiduohutuse seadusele (küll eelmine redaktsioon, sest postitus sai tehtud siiski 2004. aastal).

Palun, uus viide kehtivale seadusele
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=1027803

Leiad sealt nii väikelaeva mõiste ja ka 5 meremiili jutu. Kopeeri need siia ka!
katsetaja
15:54 11.10.2006
Väga vabandan, mu info pärines Veeteedeameti kodulehelt+ spetsialistilt, kes mul paadile käis ülevaatust tegemas- miks olid "vist" ja "selles ei ole ma kindel", sest seadused ongi muutunud nii palju ja nii kiiresti.
segadust tekitas kindlasti minus just see jutt-seadusesäte ja tõenäoliselt sellest ka pidevalt see veeteedeameti sell rääkis- sealt ka mu väide 12 m kohta:
________________________________________
§ 371. Väikelaeva, alla 12-meetrise kogupikkusega laeva ja jeti registreerimise nõuded

Eesti territoriaal- ja sisevetel liiklemiseks võib kasutada üksnes vastavasse registrisse kantud väikelaeva, alla 12-meetrise kogupikkusega laeva ja jetti.

(2) Eestis alaliselt elav või Eestis elamisloa saanud füüsiline isik ja Eestis registreeritud juriidiline isik on kohustatud kandma oma väikelaeva, alla 12-meetrise kogupikkusega laeva, mille kodusadam on Eestis, ning jeti vastavasse registrisse. See nõue ei kehti, kui väikelaev, alla 12-meetrise kogupikkusega laev või jett on kantud mõne muu riigi vastavasse registrisse.

3) Väikelaevad, alla 12-meetrise kogupikkusega laevad ja jetid registreeritakse liiklusregistris.
____________________
Ok, täpsustan siis ka selle, nagu palutud, siis 5meremiilijutt: et kaugemale minna, siis vaja väikelaevajuhitunnistust, aga selle kohta see spetsialist ütles, et enam seda ei nõuta???

Selgusetuks jääb see, et mõistetes nimetatakse väikelaevaks siis kuni 24m pikkust laeva, aga seaduseparagrahv(registreerimise ja kõige muu kohta) käsitleb kuni 12m pikkust laeva?

Ja parandan siis selle ka- alates pikkusest 2,5m peab paadi registreerima.


katsetaja
16:05 11.10.2006
Samas seaduses pole suurt midagi kirjas CE serdi kohta, Veeteedeameti selle pidas just seda kõige A-ks ja O-ks- väikelava puhul(CE serdiga paadile kehtisid mitmedki teised nõuded n. ülevaatuse kohta, kui merekõlblikkuse kohta(ehk siis see oligi sell e5mm koht ataas???, vaadates et seaduseparandusi on igavene p***etäis, ja paljudes kohtades viidatakse n. mingile EU direktiivile, seda lahti seletamata, siis ei imesta, et asi on segane..
Dr Äss
18:16 04.11.2010
mul on väike paat pikkusega 3,05m registris arvel. Sisevetes võin minna siis 9 km kaugusel kaldast?
kpx
00:28 04.01.2011
Rahvusvaheline väikelaevajuhi tunnustus, sinna on kirjutatud eesti ja inglise keeles (Käesoleva tunnistuse omanik võib juhtida mootoriga ja või purjedega väikelaeva kogupikkusega kuni 24 meetrit ja sisevetel ilmapiiranguteta!