Veesõidukid

Veealuste tiibadega kaater Volga

mell
13:47 23.11.2003
Olen veealuste tiibadega Volga 70 omanik (Tln). Tehn andmed:
Volga 70 (Uuem versioon Volga 275st)
Pikkus 8.55m
Laius 2.10
Süvis veepinnal sõites 0.92
süvis tiibadel sõites 0.52
sõitjaid 8in
Tühikaal 1.35-1.8 tonni (Interneti andmed). Tõenäolisemad andmed 1350kg
Kütusekulu umbes 1 liiter/1 km (täpselt pole mõõdetud)
Mootor:GAZ53 4.25 l 90 hj 2800p/min
Esitiivad tõusevad veest välja 15 sõlme
Tagatiivad 20-25 sõlme juures
Tippkiirus 30-35 sõlme (mul max gpsiga 45km/h-täislastis paadiga, tühjemalt pole mõõdetud)
Kere materjal: lennukialumiinium
Tiivad, võllid, propeller, roolilaba: Roostevaba teras
Kere on 3 astmega (hõlbustab tiibadele tõusu)

NL kasutati ka mingi 77 hj automootorit selle käitamiseks
Expordiks varustati ta enamasti volvo penta 106 hj diisliga (ülekanne mootori jala kaudu)
Korrosiooni eest kaitstakse tsinkanoodidega
Eestis peaks neid olema/oli:
Pärnus(müüdi vist rootsi),
haapsalus,
tallinnas (oli 2a tagasi börsis müügis),
Tartu lähedal (oli samuti müügis aga kehvas seisukorras, Volga 275),
Kuressaares (selle ostsin mina)
ja kusagil Loksa kandis (jutujärgi vetelpääste kaater, võibolla seesama mis praegu vergis seisab???)
Rootsis peaks olema neid 10-20
Soomes ei tea
Mujal maailmas on neid ilmselt omajagu. Usas oli pandud sinna mingi vägevam mootor peale mis tegi 160-180 km/h.
Üldse tehti Volgasid ~6000tk
Mingil ajal oli Volga NSVL peaeksponaat maailmanäitusel, Bresnev oli ka mingile usa presidendile Volga kinkinud, kes sellega siis Miamis ringi lasi.

Enda ostetud kaater oli vähe kasutatud kuna mootor kuumenes ruttu üle.
Lolli peaga lasin plokikaaned kõveraks, tuli rem aeg, ehitasin ka jahutussüsteemi ringi.
Palju sõitnud ja suure lainega sõitnud ei ole, mõõduka/väikse lainega tundub mugav ja stabiilne, ei pritsi.
Olen kuulnud et lainega pidi väga kehv olema ümber minema jne. Olen kuulnud et suure laine puhul kipub ta lainesse sukelduma,
keegi volgaomanik rääkis netis et ta oli niisuguse elamuse läbi teinud: sõitis täiskiirusega suurde lainesse, mis ujutas kokpiti veega üle,
oli siis kokpiti tühjaks loopind ja edasi lasknud.
Uppumatuse peaks tagama esi ja tagumine(mootori) veekindel sektsioon,
mis on eraldatud lahtisest kokpitist. Mootori võimsus on ebapiisav suurema lastiga ei taha tiibadele tõusta või on see protsess pikaajaline.
Soovitatakse väh 130 hj mootorit , soovitatakse ka mitte ületada 45 sõlme , siis pidid tiivad täielikult veest välja tõusma ja nende stabiliseeriv efekt kaduma.
Kui kellelgi niisugune pill veel on või teab nendest midagi siis võiks siin veel diskuteerida sellest vahvast kaatrist.
Kipper
20:40 23.11.2003
Mell!

Tule räägi oma kaatrist ka siin: http://foorum.kipper.ee
Rein_
17:39 29.11.2003
Vergi sadamas on ka üks VOLGA!Ise nägin.
Reeder
14:39 12.05.2004
Lätimaal Riias on neid küll ja küll.
nautic
22:39 12.05.2004
Rootsis olen sellisega sõitnud.Asub Stockholmi lähedal Lidingöl.Mootoriks Mercruiser 4,3LX,Alfa jalg.
Kix
15:13 17.05.2005
Vergi sadamas olen ise ka seda näinud!
To mell
12:58 16.06.2005
Sa mees oled ju lotovõitja, vaatasin mis sähendne riist svensonite juures maksab-476 tonni sealset raha. Palju õnne!
õhkija
10:21 01.07.2005
Tartus oli neid vähemalt kolm. Esialgu (60-nendatel) kaks kasutusel jõetaksodena. Tühjalt ja suusatajat vedades läks kiirus 70 ligi, aga see polnud muidugi gps järgi ;o). See 77 hp, mida mainid, oligi tavaline konventeeritud volga sõiduautomootor. Aga kuna mõõdud klapivad, oli gaz 53 pealearetamine käkitegu. Ahter läks seisu peal sipa sügavamalt istuma, see oli kõik. Soovitan uurida veokate saite, seal 53 kohta materjali paksult: saab tast tüki suuremad hobused kätte. Sisult sama on ju ka tšaika mootor, vahe karbussis ja kaanes koos ämblikuga. Aint jahutus/ soojusvaheti tuleb siis kindlalt võimsam panna- sul ju kurb kogemus käes. Edu tegutsemiseks, oled omapärase asja omanik!
külaniline
21:51 17.11.2005
Mikko Helpiö
19:22 27.02.2006
Tere !

Suomessa on n.8 kpl erikuntoisia volga 70 mallia.

Meillä on yksi kpl volvo 225 hp V8 moottorilla.

Terv

Mikko Helpiö
uskumatu
12:32 29.03.2006
49 tonniga praegast üks tartus müüa
mrfox
23:23 23.05.2011
kle meil just sai selline pill sõitma 2 aastat ehitasime et kui sul veel huvi on oleks omalgi mõned küsimused http://www.kalale.ee/sisu/NywxMTE2NTA0LDMsbXJGT1gsMQ/