Veesõidukid

TEEMA: KAATRI LOAD

13:46 01.05.2014
Dannnn
Kaatri load
Tervist,

Nimelt sooviksin teada kui vanalt kui pika veesõiduki lube teha saab ning kus, ehk keegi oskab aidata ning abi pakkuda. Ise elan Pärnus.

Ette tänades.
14:05 01.05.2014
sitrus* (registreerimata)
Re: Kaatri load
Esmalt pole sul mingeid lube vaja teha kuni sul veesõidukit pole.Kus sa tead millise ja kui pika veesõiduki sebid,kui olemas siis vastavalt teed load,vaikselt vaatad.Muidu algul teed parve load ära ja siis selgub,et vaja hoopis kõvemat värki.Üldiselt kontrollitakse harva,tähtis et alus registris.Ise künnan 15 meetrise kiirlodjaga,lube pole.Kajutis puhkab habe kel eluload taskus ja kontrollimisel ronib tüüritaha,tähtis et promill ei ole rohkem kui 0,5 . Vot nii käivad asjad.
10:52 03.05.2014
kipper1 (registreerimata)
Re: Kaatri load
Tervist!

Eestis on olemas väikelaevajuhi koolitused, mis kestavad ligikaudu 3 kuud ja mille läbimisel ja veeteede ameti eksami korrektsel sooritamisel saab tunnistuse mille alusel saab ark'ist vastava juhiloa kus on max kere kogupikkus (LOA)-lenght overall. kuni 24M piiranguteta mootori võimsus, jahi korral piiranguteta purjede pindala. tehakse Tallinnas, Kuressaares, Pärnu kohta ei oska õelda. Väikelaevajuhi tunnistus/luba on rahvusvaheline ja ei sea piiranguid riigist riiki seilamisel, kuid osades maades on vist ´max kuni 20m. soovitan googeldada, sealt saab kõiksugu koolid ja seadused kätte. juhi tunnistusega võib sõita ka jet'iga (pole vaja eraldi luba teha) Ja veel, et väikelaevajuhi alkoholisisaldus veres võib olla max 0.8 promilli, loomulikult on parem kui 0 . Ehk on pisut abi..
21:52 03.05.2014
hlm (registreerimata)
Re: Kaatri load
Ühes liitris väljahingatavas õhus ei või olla alkoholi üle 0,4milligrammi. Ühes grammis veres ei või olla alkoholi üle 0,8milligrammi. Jetimehel nõue veel karmim. Numbrid siis vastavalt 0,1 ja 0,2milligrammi.
Ja väikelaeva omanik saab määrata, kas tema aluse kipper võib 0,4 ga seilata või peab olema 0,0.
22:39 05.03.2015
andres saarlane (registreerimata)
Re: Kaatri load
kaatri lube on vaja teha alles siis kui hakkad sõitma ule 30se mootoriga.
22:37 07.03.2015
Blesser (registreerimata)
Re: Kaatri load
to: sitrus (nii rumalat juttu pole ma varem kuulnud oled vist alles 13.)

Väike laeva juhi lube Pärnus saab teha Jahtklubis või Mereakadeemias
13:34 02.08.2016
hans53
Re: Kaatri load
Kaatriga sõitmiseks on sul vaja väikelaevajuhiluba ja seda saab teha alates 15. eluaastast. Luba kehtib alustele pikkusega kuni 24m. Kursuseid on palju. Teooria osa saab nüüd läbida ka internetis www.kaptenikool.ee. Õpid iseseisvalt teooria selgeks, siis eksamile ja sõidupraktikale. Lihtne.
21:02 02.08.2016
tar.mo (registreerimata)
Re: Kaatri load
Hoopis kaater Soome lipu alla sõitma ja mingeid lubasid pole vaja
19:47 05.12.2016
Rein000
Re: Kaatri load
Ja siis ei tea mitte midagi reeglitest, märkidest jne.
10:49 05.01.2017
Pool Soomlane (registreerimata)
Re: Kaatri load
Soomest tõesti paadiluba vaja pole. Mis siis saab, kui soomlane tuleb oma isikliku, Soomes registris oleva paadiga Pärnu vetesse koha püüdma? Kas tal ka luba vaja? Kunagi küsisin sama küsimuse Eesti politseilt ja mnt ametilt, kuid vastust ei saanud.

Isiklikult arvan, et algteadmised navigatsioonis võiks ikkagi olla ju :) . Kui paljud teist on iseseisvalt lehitsenud navigeerimismaterjale?

Uuest aastast ( vist 1.5.2017 alates) kehtestab Soome riik veesõidukitele ja mootoratastele aastamaksu.
Paadimaks hakkaks kehtima kõikidele paatidele, mille mootori võimsus ületab 50 hj või pikkust 12m (kui õigesti mäletan).
Kõik paadid, mille pikkus on vähemalt 5,5m ja mille või mille mootori võimsus on üle 20 hj, tuleb registreerida riiklikku registrisse Trafisse. Paadi kindlustus ja ülevaatus kohustuslik pole, kuid seda võivad nõuda kohaslikud kalastusklubid.
08:01 19.08.2017
Paaaadimees (registreerimata)
Lubadeta sõitmine kaatriga
Kas kellegil kokkupuuteid viimasel ajal lubateda sõitimisega?

Kui suured on trahvid ning millega peab arvestama?

Muudetud 19.8.17 11:26

10:44 23.12.2018
Mine kooli puupea (registreerimata)
Re: Kaatri load
Nii lolli juttu pole ma ammu kuulnud.Kui tegemist on Eesti riigi kodanikuga ja Soomes registreeritud alusega,siis see ei vabasta kehtiva juhiloa vajadusest.
Palun endale selgeks teha seadused!
22:23 23.12.2018
Peepur (registreerimata)
Re: Kaatri load
Kus praegu kaatriga sõita saab? Mehed on jääpeal kalal.
12:29 30.09.2020
Janek soome registris kaatriga (registreerimata)
Re: Kaatri load
Kui kaater Soome registris ja Eesti juht, siis lube vaja pole, ei tohi ka merel kontrollida sind, ainult kai ääres. Nii, et tee endale ise asjad selgeks puupea
17:15 01.10.2020
hlm (registreerimata)
Re: Kaatri load
Janek, palun viited seadusele, mis keelavad PPA-l lõbusõidukeid merel peatada-kontrollida ja Eesti kodanikust kipparil juhtida lubadeta Soome registris olevat lõbusõidualust.
PS. Olen puupea ja sooviks asju selgeks saada.
07:46 20.04.2021
arvoLM (registreerimata)
Re: Kaatri load
Kas ei olegi siis kedagi, kes teaks täpsemalt? Kogemustega isiku käest teada saada alati ju huvitavam, kui kuiva seadust kusagilt otsida ja püüda siis oma peaga tõlgendada? Oli vast 8hj piiriks mingid aastad tagasi, millest ülespoole mootori võimsusega sammud paadilubade järele. Samuti oli piiranguks mere puhul kaugus kaldast. Kui ei tea, kuidas kaugust mõõta, siis nööriga või? Pigem ikka eneseharimine ja paadilubade ärategemine, muidu läheb mere peal jalgratta leiutamiseks. Ja nagu tsiklimehele soovitatakse: osta sõiduriietus ja kiiver ja saapad, mitte odava otsa omad, sest uut nahka nagunii ei osta hiljem. Ja kui sellest kõigest raha üle jääb, osta ka põristaja. Meri annab veel vähem vigu andeks. Mõtlesin vee peale minna üle pika aja ja alustasin raketipüstolist:)
18:56 20.04.2021
MSOS (registreerimata)
Re: Kaatri load
Peatamine:
§ 79 6. Väikelaeva ja jeti juhi juhtimiselt kõrvaldamine

(1) Riiklikku järelevalvet teostaval ametiisikul on õigus väikelaeva või jeti juht veekogul kinni pidada ning kõrvaldada ta väikelaeva või jeti juhtimiselt kuni juhtimiselt kõrvaldamise aluse äralangemiseni, kui:
1) on alust arvata, et isik on narkootilise või psühhotroopse aine mõju all;
2) on alust arvata, et alkoholisisaldus isiku veres ületab lubatud piiri;
3) isikul puudub väikelaeva või jeti juhtimisõigus.

(2) Väikelaev või jett, mille juht on kõrvaldatud selle juhtimiselt, antakse üle omanikule või valdajale või nende poolt nimetatud isikule või nende seaduslikule esindajale. Vajaduse korral korraldab ametiisik sellise väikelaeva või jeti pukseerimise või saatmise lähimasse sadamasse juhtimiselt kõrvaldatud isiku kulul.

(3) Väikelaeva või jeti peatumismärguanne antakse vilkuriga, lipuga, stopp-märgiga, käeosutusega, valjuhääldi kaudu või muul viisil.

Juhtimisõigust ei vaja: Veesõiduki juhtimiseks, millel on purjepind kuni 25 m2 või mootori võimsus kuni 25 kW, ei nõuta väikelaevajuhi tunnistust, kui veesõiduk sõidab valgel ajal ja hea nähtavuse korral merel kuni 5 meremiili kaugusel kaldast ja sisevetel kuni 9 kilomeetri kaugusel kaldast.

Janek soomest: juhul kui oled veesõiduki omanik ja sõidad Soome lipu all, siis jah, viimase info põhjal pole vaja, kuid kui veesõiduk ei kuulu sulle, siis peavad EV kodanikul olema VLload. Aga soomlased on hakanud ka muutma enda suhtumist lubadesse. Siiani lähtusid nad sellest, et oskused antakse põlvest põlve edasi, kuid enam see ei toimi.
20:15 13.03.2022
Tymurik1970
Re: Kaatri load
Pärnu jõel ja lahel seilates on üldiselt näha, et suurem osa ei tea veel liikumisest mitte neptunitki
09:31 14.03.2022
Vahmh (registreerimata)
Re: Kaatri load
Nalja teete mehed või, tehke läbi see koolitus, tänapäeval ei pea isegi kohale minema ja saab e-õppe vormis teooria põhitõed selgeks. Enne eksamit paar konsultatsioonitundi võiks siiski läbi teha, aga eksam ise on lihtne ja küsitakse elementaarseid teadmisi sh kaarditöö. Pärast saab merele ka päris mitmeks tunniks ning kelle jaoks on kallis, siis teadmiseks, et kogu see lõbu on kaatri püsikulude kõrval nohu.
10:34 28.03.2022
AshleyMaas
Re: Kaatri load
Me müüsime oma paadi. Kogu meie raha läks paadi ülalpidamiseks

Muudetud 28.3.22 13:55

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood