Kuulutus ei ole aktiivne!

Carter 30 12kW

Liik: veesõiduk
Keretüüp: jaht/purjekas
Esmane reg: 1982
Mootor: (12 kW)
Kütus: diisel
Läbisõidumõõdiku näit:
Värvus: valge
VIN-kood:
Hind: 12 300 EUR
KM 0% (käibemaksu ei lisandu)
Soodushind: 9500 EUR
KM 0% (käibemaksu ei lisandu)
175EUR/ kuu
sissemakse 0 EUR
Kaskot pole vaja

Varustus

stereo (CD, USB pesaga), kõlarid, raadiojaam, roostevaba terasest reelingud, pilsipump, kompass, navigatsioonituled, Geonav 7“ kaardiplotter; Nexus kiirus, sügavus ja tuule elektroonika; Raymarin ST1000+ autopiloot; Geonav VHF raadio; Pioneer CD raadio; 12 v pistikupesa; uus groot ja groodikate; praktiliselt uus Genoa 1; uus Genoa 3; heas korras Genoa 2; heas korras tormi foka; heas korras spinnaker; Yanmar 16 hj diisel mootor; kahe auguga gaasipliit; külmakast; 2 kraanikaussi; 2 ankrut; kõlarid nii sees kui väljas; Jabsco tualettpott; kõik vajalikud otsad; spinnakeri varustus; kaks akut koos sisseehitatud akulaadijaga; kaldavoolusüsteem; harakas mastis; vendrid; navigatsioonituled; pilsipump; kiilplokk; turvavarustus (raketid; päästevestid; päästerõngas jne.)

Tehnilised näitajad

Kere

istekohti: 
pikkus:9070 mm
laius:3070 mm

Kütus

kütus:diisel
kütusepaak:40 l

Massid, mõõdud

tühimass:3300 kg
täismass: 
kandevõime: 

Mootor

võimsus:12 kW

Muu informatsioon

Ostetud riigist: Eesti
Sõiduki asukoht: Tallinn, Eesti

Müüa jahtlaev Carter 30, mis on disainitud kuulsa Inglise disaineri Dick Carteri poolt 1972. aastal. Kui algselt toodeti antud mudelit Inglismaal, siis 70-ndate lõpus müüdi litsents ühele Poola tehasele, kus jätkati Carterite tootmist 80-ndate lõpuni. Tuntud oli antud mudel ennekõike oma merekindluse ja ruumikuse poolest, mis oli sarnase pikkusega jahtide seast parim ja sai seeläbi populaarseks perede seas, kus kõik liikmed said end mõnusalt tunda.

Müügisolev jaht on toodetud 1982. aastal Poola Morska Stocznia Jachtowa tehases ja on järjekorra numbriga 308. Igal jahil on oma lugu ja nii ka meie omal.

80-ndatel oli populaarne kalurikolhooside-vaheline spartakiaad, kus avamerepurjetamine oli üks aladest. Miidurannas asunud ja Oskar Kuuli poolt juhitud Kirovi nimelises kalurikolhoosis olid mõned purjetamisentusiastid, kes võtsid nõuks samuti spartakiaadist osa võtta ja läbi tutvuste õnnestus neil välja ajada tol ajal väga populaarne purjekas Carter 30, mida oli Eestis juba 30 ringis. Purjeka saabumisel kolhoosi territooriumile tekkis küsimus, mis talle nimeks panna ja nii oli autojuht visanud nalja, et paneme oma kolhoosi esimehe järgi nimeks „Oskar“. Kuna keegi sellele resoluutselt vastu ei olnud ja ka hr. Kuul nõustus vaikivalt, siis nii ta nimeks Oskar saigi, mis oli ainus mehenime kandev jaht endises Eesti NSVs. Võib vaid ette kujutada neid sahinaid purjetamisringkondades, mida nimi tekitas. Purjeka algset nimetust võib ka siiani trehvata jahi pardal. Oskar Kuuli järgi on pandud nimi ka betoonist ehitisele Tallinna lahes Miiduranna lähistel, mida omal ajal kasutati laevade tankimiseks. Seda halli monstrumi teavad kõik purjetajad kui „Kuuli muna“, kus muna tõlgendus on erinevates legendides erinev, mõni värvikam, mõni vähem ja mis kindlasti väärib eraldi lugu. „Kuuli munal“ Tallinna lahes ja meie jahil, mille nimeks on nüüd „Karolina“, on üks ja seesama esiisa ja alati kui möödud Kuuli munast, võid pardalolijatele seda lugu uhkusega rääkida. Nime vahetus Oskarist Karolina'ks toimus 90-ndate lõpus, kus jahi eelnevad omanikud ristisid laeva oma tütre järgi ning tänased omanikud ei pidanud vajalikuks nime muutma hakata.

2009. aastal tehti jahis korralik kapitaalremont, mille käigus uuendati sisustus, väline visuaalne pool koos akende, luukide ja tikaelementidega, elektrisüsteem ning elektroonika. Paar aastat varem oli eelmiste omanike poolt paigaldatud uus Yanmar 16 hj diiselmootor. Sügiseti on jahi mootorit korralikult hooldatud ning igal kevadel jahi põhja värvitud uue mürkvärviga ning Gelcoat’i osa poleeritud. Jooksvalt on ka uuendatud purjestust, mis tänaseks on igati sobilik võidupurjetamiseks.

Varustus:
Elektroonika: Geonav 7“ kaardiplotter, Nexus kiirus-, sügavus- ja tuuleelektroonika, Raymarin ST1000+ autopiloot, Geonav VHF raadio, Pioneer CD raadio, 12 v pistikupesa
Purjed: uus groot ja groodikate, praktiliselt uus Genoa 1, uus Genoa 3, heas korras Genoa 2, heas korras tormi foka, heas korras spinnaker. Lisaks juurde anda veel mitmeid muid vanemaid purjeid.
Muu varustus: Yanmar 16 hj diiselmootor, kahe põletiga gaasipliit, külmakast, 2 kraanikaussi, 2 ankrut, kõlarid nii sees kui väljas, Jabsco tualettpott, kõik vajalikud otsad, spinnakeri varustus, kaks akut koos sisseehitatud akulaadijaga, kaldavoolusüsteem, harakas mastis, vendrid, navigatsioonituled, pilsipump, kiilplokk, turvavarustus (raketid, päästevestid, päästerõngas jne.) jne.

Jaht on kohe sõiduvalmis ilma remondi- või investeerimise vajaduseta. Sobib hästi nii võistlemiseks (on võidetud mitmeid võistlusi, sealhulgas Helsinki Tallinn Race ja etappe Muhu Väinas, 2017 võideti Baltic Sea Solo Race, üks teine Carter võitis sel aastal Muhu Väinal napilt teise koha ja 2016. aastal tuli esimeseks), kuid ka tshillimiseks ranniku vetes koos 4-5 kaaslasega. Magamiskohti on 5, vöörikajutis 2, ahtris 1 ja keskkajutis 2. Oma ruumikuse poolest üllatab ta siiani ja 180 cm mees saab rahulikult salongis püsti seista ja kindlasti on tegemist kõige ruumikama jahiga mis hetkel müügis omasuguste seas. Carter 30 on ideaalne jaht purjetamisega alustamiseks, mis pakub parimat mugavust omas klassis ja seda kõike mõistliku hinnataseme juures ja ka võistlustel jõuad sadamasse, kui supp veel soe.

Jaht asub Tallinnas Kalevi Jahtklubis.
Kontakt:
Riivo +372 510 1008 (Est, Eng)
Andri +372 510 9504 (Est, Rus)

Müüja

Riivo

175EUR/ kuu
sissemakse 0 EUR
Kaskot pole vaja
Carter 30 12kWCarter 30 12kWCarter 30 12kWCarter 30 12kWCarter 30 12kWCarter 30 12kWCarter 30 12kWCarter 30 12kWCarter 30 12kWCarter 30 12kWCarter 30 12kWCarter 30 12kWCarter 30 12kWCarter 30 12kWCarter 30 12kW